رای نخستین بار در محلات؛

عمل تعويض مفصل ران در بیمارستان محلات با موفقیت انجام شد

14 آذر 1396 کد خبر : 9886110293 | بازدید : 4807

صبح محلات_برای نخستین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) محلات عمل تعویض مفصل ران بر روی دو بیمار با موفقیت انجام شد.

 

به گزارش صبح محلات، هادی بهرامی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات با اشاره به انجام نخستین عمل تعويض مفصل ران در بیمارستان محلات اظهار کرد: این عمل بر روی دو بیمار 87 ساله و 92 ساله انجام شد که بیماران سابقه بیماری قلبی، فشار خون و دیابت داشتند.

 

 

وی افزود: این دو بیمار به دنبال زمین خوردن دچار شکستی گردن و استخوان فمور شدن و مجبور بودند که برای عمل جراحی به استان‌های اطراف مانند تهران یا اصفهان رجوع کنند.

 

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت محلات با اشاره به مدت زمان انجام این عمل گفت: در استان‌های دیگر به بیماران گفتند حدود 48 ساعت مدت زمان انجام این عمل و مراقبات آن طول می‌کشد ولی ما در بیمارستان محلات ظرف مدت 24 ساعت این عمل و تمام اقدامات قبل و بعد عمل را انجام دادیم.

 

بهرامی تصریح کرد: عمل تعويض مفصل ران برای نخستین بار است که در محلات انجام می‌شود و در گذشته تنها در مرکز استان یعنی شهرستان اراک این عمل انجام می‌شد.

 

ایشان با اشاره به نحوه اجرای این عمل گفت: در این عمل سر استخوان فمور که شکسته است به اضافه گردن استخوان را بیرون می‌آورن و محلی که خالی می‌ماند را با استفاده از سیمان و پروتز پر می‌کنند، یعنی همان ایجاد پروتز مصنوعی در لگن.

 

وی ادامه داد: این دو بیمار را به دلیل سن بالا و بیماری‌های دیگری که داشتن نمی‌شد کامل بی‌هوش کرد و باید تحت بی‌حسی از کمر به پایین (اپیدورال) قرار می‌گرفتند و عمل جراحی بای پولار بر روی آنها انجام می‌شد.

 

 

بهرامی با اشاره به ویژگی خاص این عمل گفت: ویژگی خاصی که این عمل داشت این بود که در مراکز دیگر مریض باید حدود 48 ساعت در بیمارستان بستری می‌شد ولی در بیمارستان محلات این عمل  24 ساعت طول کشید و بعد از عمل هم حال عمومی هر دو بیمار خوب بود و عمل رضایت بخش بوده است.

 

هادی بهرامی خاطرنشان کرد: اگر این بیماران در شهرهای دیگر مثل اصفهان و تهران این عمل را می‌خواستند انجام دهند حدود 3 ماه طول می‌کشید تا نوبتشان شود ولی در بیمارستان محلات شرایطی فراهم شده که ظرف 24 ساعت این عمل انجام می‌شود که  جا دارد از متخصصین بیهوشی ، متخصص  ارتوپدی، پرسنل بخش اتاق عمل و بخش جراحی که کمال همکاری و هماهنگی  را در چنین عملی داشتند تقدیر و تشکر کرد.

 

هادی بهرامی در پایان به تاثیر مثبت طرح تحول سلامت در زمینه عمل‌های جراحی گفت: طرح تحول سلامت در زمینه عمل‌های جراحی بسیار به بیماران از نظر هزینه کمک کرده است و هزینه چنین عمل هایی تا حدود یک دهم کاهش یافته است .
تگها: صبح محلات, عمل تعویض مفصل, شهرستان محلات, بیمارستان امام خمینی(ره) محلات, اتاق عمل

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *