2 واحد اقامتگاه بوم‌گردی در محلات افتتاح می‌شود

29 اردیبهشت 1399 کد خبر : 9886112160 | بازدید : 1695

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان محلات گفت: 2 واحد اقامتگاه بوم‌گردی در روستای خورهه و روستای مزور محلات به زودی افتتاح می‌شود.

 

به گزارش صبح محلات، مهدی لعل بار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: اقامتگاه بوم گردی خورزن در روستای خورهه محلات با متراژ 240 متر بنا، دو واحد سوئیت اقامتی مستقل و با ظرفیت حداکثر 12 نفر و اشتغال پیش‌بینی شده 3 نفر جهت بهره‌برداری در روزهای آینده آماده است.

 

وی افزود: سرمایه‌گذار این طرح از یک میلیارد و پانصد میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره برای اجرای این طرح استفاده کرده است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان محلات در ادامه افزود: اقامتگاه بوم گردی گلخونه در روستای مزور نیز با حدود 180 متر بنا و ظرفیت پذیرایی همزمان 12 نفر و 2 نفر اشتغال پیش‌بینی شده به‌زودی افتتاح خواهد شد. 

 

لعل بار افزود: برای اجرای این طرح از 660 میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره استفاده شده است که به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

به گزارش فارس اقامتگاه بوم گردی به تبادل فرهنگ‌ها، شناخت رسم و رسومات خاص یک منطقه و به اشتراک‌گذاری هنر و صنایع‌دستی مناطق مختلف اشاره دارد.

 

این محاسن شرایطی را برای آشنایی بهتر و بیشتر فرهنگ‌های مختلف در کشورمان محیا می‌کند که ضمن جذب مردم مناطق مختلف، جذب توریست خارجی را هم به دنبال دارد و موجب رونق اقتصادی و ایجاد شرایطی مناسب برای بازگشت مردم به اصالت خودشان در مناطق مختلف می‌شود که در واقع همان هدف اصلی توجه به بوم گردی در ایران است.

 

انتهای پیام/ 
تگها: صبح محلات, بومگردی, واحدهای اقامتی, محلات, شهرستان محلات, میراث فرهنگی شهرستان محلات, روستای باستانی خورهه, خورهه, خورهه محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *