رفسنجانی سیاستمداری متفکر و آینده‌نگر بود

22 دی 1395 کد خبر : 988615332 | بازدید : 597

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: هاشمی رفسنجانی سیاستمداری، پرکار، متفکر، آینده‌نگر و آشنا با تاریخ، سیره و سیاستمدارن جهان بود.

 

به گزارش صبح محلات، آیت‌آلله قربانعلی دری نجف‌آبادی در حاشیه مراسم گرامیداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران گفت: رفسنجانی برای نهضت و انقلاب و تبیین مذهب تشیع و طلبگیِ ماندگار از سردمداران کشور به شمار می‌رفت.

 

 او در زندان تفسیر قرآن را شروع کرد و یادداشت‌های وی وسیله‌ای برای تدوین 20 جلد کتاب شریف تفسیر راهنما شد. او در حوزه فرهنگ قرآن و تفسیر موضوعی قرآن افتخارهای بسیاری آفرید و متحمل سختی‌های بسیاری در راستای حفظ دین و ارزش‌های اسلام و انقلاب شد تا جاییکه در این مسیر هشت بار بازداشت شده و سال‌ها زندان و شکنجه‌های طاقت‌فرسا را تحمل کرد.

 

وی افزود: ترجمه کتب سرگذشت‌ فلسطین در راستای مبارزه با استکبار و ظلم تنها یک بعد از زندگی او را تشکیل می‌دهد.

 

امام جمعه اراک افزود: او در همه سنگرها و مبارزه با گروه‌های منافق به طور مستقیم یا غیرمستقیم نقش آفرین بود و در دوران ریاست جمهوری خود نیز با اقدامات و تلاش بسیار کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشت.

 

دری نجف‌آبادی بیان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همیشه نسبت به سیاستمداران جهان برتر و از جایگاه بالاتری برخوردار بود. وی کاملا معتقد به فعالیت اجتماعی بود و در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و ...حضوری پررنگ داشت.

 

وی ادامه داد: یار دیرین امام راحل و رهبر انقلاب حضور و آگاهی و سطح درک و معرفت نسبت به امام، رهبری، مردم، نظام و مبانی اعتقادی داشت و از ستون‌های پربرکت نظام و انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

 

امام جمعه اراک گفت: گرچه او نظرات فقهی و کارشناسی داشت، اما هرجا که ولی‌فقیه نظر داشتند هاشمی تابع قاطع ایشان بود و در سنگر مجمع تشخیص مصلحت نظام و سنگر خبرگان منشا خیرو برکت و آثار گرانبها بود.

 

این مقام مسئول اظهار کرد: رفسنجانی عشق و علاقه خاصی به مقام معظم رهبری داشت و این مهم را در روزهای پایانی عمرش بیان کرده بود، هاشمی همچنین گفته بود در ایران دو نفر که بیشتر از همه به هم نزدیک باشند من و آیت‌الله خامنه‌ای هستیم. مقام معظم رهبری نیز فرمودند هیچکس برای من همانند هاشمی رفسنجانی نخواهد شد. 

 
تگها: صبح محلات, آیت الله هاشمی رفسنجانی, ارتحال, نماینده ولی فقیه در استان, امام جمعه اراک

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *