معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان مرکزی خبر داد:

آغاز اکران فيلم‌هاي جشنواره بين المللي فيلم رشد در استان مرکزی/انتقال مفاهیم آموزشی از راه هنر هفتم از مهمترین اهداف برگزاری جشنوراه فیلم رشد است

26 فروردین 1397 کد خبر : 9886111098 | بازدید : 33785

صبح محلات_معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت:همزمان با چهل و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم رشد، آثاری هنري در قالب مستند، پويانمايي و انيميشن، فيلم‌هاي کوتاه و فيلم‌هاي بلند در موضوعات آموزشي، علمي و تربيتي ویژه دانش‌آموزان استان مرکزی اکران می‌شود. 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، علی محمد غلامی معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان مرکزی، در افتتاحیه چهل و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم رشد، از آغاز اکران فيلم‌هاي جشنواره بين المللي فيلم رشد برای تمامی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در استان مرکزی خبر داد. 

وی ادامه داد: فيلم هاي علمي آموزشي و تربيتي رشد، به مدت یک هفته از 26 فروردین ماه در سراسر استان به صورت مدرسه‌ای و کلاسی اکران خواهد شد.

 

 

غلامی با اشاره به تلاش برای انتقال مضامین درسی که قدرت انتقال آنها در کلاس ذرس وجود ندارد به وسیله تکنولوژی رسانه تصویری در جشنواره بين المللي فيلم رشد افزود: در پيشبرد فرايند ياددهي-يادگيري با استفاده از فناوری رسانه مفاهیم مورد نطر به دانش‌آموزان به عنوان مخاطبان انتقال داده می‌شود، و این انتقال پیام در یک فرایند دو سویه از رسانه به مخاطب و از مخاطب به رسانه صورت می‌پذیرد و کارشناسان بایستی بازخوردهای دانش‌آموزان حاضر در سالن اکران را جمع آوری و پردازش کنند. 

معاون آموزش ابتدايي تصریح کرد: در چهل و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم رشد، آثاری هنري در قالب مستند، پويانمايي و انيميشن، فيلم‌هاي کوتاه و فيلم‌هاي بلند در موضوعات آموزشي، علمي و تربيتي برای دانش‌آموزان اکران می‌شود.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان مرکزی از دانش‌آموزان درخواست کرد با نگاه ویژه به موضوعات پیرامون محیط زندگی خود با امکاناتی که در اختیار دارند، پیام هایی را در قالب رسانه تصویری را به تصویر کشیده و برای دیگران به نمایش بگذارند. 

 

 

این جشنواره با هدف هاي آموزشي و تربيتي که بيانگر نقش مؤثر و عميق سينما و هنر نمايش بر مخاطبان و بينندگان خود است و نشان مي‌دهد که هنر هفتم به عنوان آخرين هنر و پر مخاطب ترين آن توانست در طول صد سال اخير عرصه هاي علمي- آموزشي و تربيتي را نيز درنورد و از آن خود کند و به عنوان يک رسانه آموزشي نيز عمل نمايد و شايد به همين دليل بود که صاحب نظران آموزش و پرورش بدين باور دست يافتند که مي توانند از طريق پرده ي سفيد و جادويي، بيشترين، بهترين و سريعترين مفاهيم علمي، آموزشي و فرهنگي را به دانش آموزان منتقل نمايد.

جشنواره بين المللي فيلم‌هاي آموزشي رشد قديمي ترين جشنواره فيلم در ايران و جشنواره‌اي تخصصي است كه با مديريت وزارت آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران و اهتمام سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي، هر سال با هدف شناسايي، انتخاب و معرفي فيلم هاي برتر آموزشي و تربيتي، برگزار مي شود. 

سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي برای چهل و هفتمین جشنواره ده موضوع شامل اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تعلیم و تربیت اسلامی، فرهنگ و تمدن، سبک زندگی، تعلیم و تربیت، توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، مشارکت دوستی و فرهنگی، حفظ سرمایه ملی، علم و زندگی و بخش ویژه را مد نظر داشته است.

جشنواره بين المللي فيلم رشد به شش گروه‌ فيلم هاي آموزشي کوتاه و بلند، فيلم هاي مستند کوتاه و بلند، فيلم هاي انيميشن کوتاه و بلند، فيلم هاي تربيتي داستاني کوتاه، کودک و نوجوان – اوليا و مربيان، فيلم هاي تربيتي داستاني بلند کودک و نوجوان، اوليا و مربيان و نماهنگ تقسیم می‌شود.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, جشنواره فیلم رشد, آموزش و پرورش, اکران فیلم های جشنواره رشد, جشنواره بین المللی فیلم رشد, مدارس, دانش آموزان, مدارس, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *